• amerikalılar ve avrupalılar türkiye ye göç ediyor

  1.
  şu yukarıdaki güzelliğe taşınmak varken hangi aptal aşağıdaki ucubeliğin içinde ömür çürütmeye devam eder ki.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2127871/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2127872/+
  2 ... ben de yazdim
 • boğaziçi üniversitesi tayyip bilimleri fakültesi

  1.
  bir gece yarısı ansızın khk'yla açılması gereken fakültedir. dekanından çaycısına tüm personeli direkt tayyip tarafından atanmalı, 5 yılı dolduran dekanı doğrudan boğaziçi üniversitesi rektörlüğüne terfi ettirilmelidir.

  akp mühimlerinin çoluk çocuğu sabah başvurduğunda hiçbir sınav şartı şurtu olmadan öğle kadroya alınabilir esnekliğe sahip olmalıdır.

  şahsı sıkılıp darlandığında akademik kadrosu boyun masajı falan yapabilmeli, şakağını ovabilme yetisine sahip olmalıdır. ne yüce bir politikacı olduğunu falan anlatıp moralini yerine getirmeli, her yıl şahsına törenlerle yeni fahri doktora ünvanları dağıtmalıdır. o adamın hazımsızlığı 19 yıldır kimse geçiremedi, belki tedavisi budur.
  1 ... ben de yazdim
 • yılmaz özdil in okuması imkansız virüs yazısı

  1.
  nijerya'daki ilk covid vakası 24 şubat 2020'de rapor edildi. hasta italya'dan nijerya'ya türk hava yolları uçağıyla istanbul aktarmalı gitmiş.
  http://www.diken.com.tr/n...istanbul-aktarmali-ucmus/

  singapur 4 mart 2020'de türk hava yollarıyla istanbul'dan gelen uçakta covid hastası olduğunu bildirdi.
  https://tr.euronews.com/2...koronavirus-tespit-edildi

  ama ankara üçkağıtçılar hükümeti daha günlerce türkiye'de covid görülmemiştir diye yemin billah yalan söylemeye devam etti. yolcuların durumunu kontrol etmedi. yılmaz'cım onları atlamışsın, onu da yazsaydın.
  1 ... ben de yazdim
 • erdoğanın monte ettiği mahzun mülteciler

  1.
  o işten her gün o kadar büyük sevap kazanıyoruz ki en başta tayyip milletçe toptan cennetlik olduk. çocuklarımız torunlarımız hep hayır duası edecek bunu mümkün kılan tayyip sevdalılarına.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2116966/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2116967/+
  1 ... ben de yazdim
 • osman kavala nın tutukluluk süreci

  1.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2111554/+

  1 kasım 2017
  kavala hem "gezi olayları"nın, hem "15 temmuz darbe girişimi"nin baş organizatörü olarak iki davadan birden tutuklanıyor.

  11 ekim 2019
  savcı kavala'ya "15 temmuz darbeye teşebbüs" davasındaki tutukluluğunu kaldırıyor. ama "gezi olayları" davasından da tutuklu olduğu için, tahliye olamıyor.

  yani verilen tahliye kararı tamamen taktik icabı. "tutuklama haklarımızın hepsini harcamayalım da sonra lüzum olunca kullanırız" şeklinde kötü amaçla alınmış bir karar. (ne işe yarayacağını bir sonraki adımda göreceğiz)

  18-19 şubat 2020
  kavala gezi davasından beraat ediyor. ama hani hemen bir yukarıda savcının "15 temmuz darbeye teşebbüs" davasından vermiş olduğu, yedekte tuttuğu tahliye kararı vardı ya. savcı aynı gün o tahliye kararını kaldırıyor! bu müthiş teknikle tutukluluğunun devamı sağlanmış oluyor. (!!)

  erdoğan'ın aynı günkü açıklaması: "soros'un türkiye ayağı malum içeriderideydi. bir manevrayla dün onu beraat ettirmeyle çalıştılar." (!!)

  9 mart 2020
  "15 temmuz darbeye teşebbüs" davasından da beraat edeceği belli oluyor. bunun üzerine 9 martta "15 temmuz casusluk" davası diye paralel yeni bir dava açılıyor. "15 temmuz darbeye teşebbüs" dosyasında üç beş değişiklik yapılıyor, oluyor "15 temmuz casusluk" davası dosyası.

  20 mart 2020
  tahmin ettikleri gibi "15 temmuz darbeye teşebbüs" davasından da beraat ediyor. ama 11 gün önce açtıkları "15 temmuz casusluk" davası vardı ya. ordan tutukluğunun devamını sağlamış, yine başa dönmüş oluyorlar.

  (süreçteki büyük hukuksuzlukları (!!) ile işaretledim)
  1 -2 ... ben de yazdim
 • götüne pamuk tıkılmak

  4.
  "ülkenin yüzde elli kesimine göt kılı imamlardan nefret ediyorum" diyenin götüne ceza olarak mı pamuk tıkanıyor? demeyene tıkanmayacak yani?

  bekir coşkun kimseye göt kılısınız falan demedi. şunu anlaması o kadar zor olamaz herhalde:

  1/ şu kadın akp mitinginde "erdoğan'ın götünün kılıyık" diye bağırıyor.
  götüne pamuk tıkılmak

  2/ bekir coşkun da yazısında bundan bahsediyor:
  götüne pamuk tıkılmak
  ... ben de yazdim
 • günün standart haberleri

  1.
  09:00 dolar güne rekorla başladı.
  10:00 son dakika: benzin fiyatına zam
  11:00 erdoğan kongre açılışında konuştu: allah de, ötesini bırak.
  12:00 abd'den/ruslardan/avrupadan/araplardan/israil'den/rumlardan küstah sözler!
  13:00 chp'den hdp'ye dayanışma ziyareti
  14:00 türkiye'den akdeniz'de iki yeni navtex ilanı
  15:00 damat berat yeni ekonomi paketini duyurdu.
  16:00 akp'li isimden atatürk aleyhine tepki çeken paylaşım
  18:00 dolar günü rekorla kapattı.
  20:00 bakan koca'dan açıklama: ağır hasta sayısında korkutan artış.
  (kapanış)

  (bugün aslında dündü)
  1 ... ben de yazdim
 • meşhur türk amsalakları

  1.
  amsalak:
  https://www.uludagsozluk.com/k/amsalak/

  16 yüzyıl türk padişahı. döneminin dünyadaki en iyi organize olmuş, en üstün ordusuna sahip devletini devralır. çok iyi, çok başarılıdır. seferden sefere koşar. avrupa'yı tir tir titretir. yalnız küçük bir zaafı vardır. devlet işleriyle din -pardon- manita işlerini ayırt etmekten acizdir. aklını doğu avrupalı mıdır her neyse 15 yaşındaki cariyeyle bozmuştur. kendisi muharebede seferdeyken entrikacı cariyesi de boş durmaz. kaynağından, sarayın baş köşesinden o tıkır tıkır işleyen devletin içine sıçar: kendi işe yaramaz, alkolik oğlunu padişah yapmak için yetenekli şehzadelerin, vezirleri tek tek biçer.

  osmanlı devleti zirvedeyken o padişah vardı deyince, gerileme onun devrinde başlamış sonucu da çıkar. biraz da onu sorgulamak lazım değil mi? o başlayan gerileme hâlâ hepimizin hayatını, dünyadaki yerimizi etkiliyor.
  ... ben de yazdim
 • akp nin demirtaşa kazandıracağı nobel

  1.
  abd, kürdistan kurma planının ırak kanadından sonra suriye kanadını da tamamladı. sıra türkiye'ye geliyor. abd türkiye'yi saldırgan, kürtleri mağdur millet gösterme aşamasında. bu durumda da adettendir, mağdur gösterilmesi gerekenlerin takımından birine "nobel barış ödülü" verdirilir. bizim bop eşbaşkanı da boş değil, üç koldan harıl harıl o iş için uğraşıyor:

  1/ demirtaş'ın kendisi bir terör saldırısıyla ilişkilendirmeden, herhangi bir hüküm giydirmeden hapiste tutuklu tutuyor. mağdur adamı oynayabileceği bol bol pr imkanları sağlanıyor. demirtaş da rolünü başarıyla oynuyor.
  akp nin demirtaşa kazandıracağı nobel

  2/ son yerel seçim bittiği andan itibaren hdp'den seçilmiş ne kadar belediye başkanı varsa sıradan hepsi görevden alıp kayyum atıyor. görevden alınanların terör saldırılarıyla tam ilişkilendirilmemelerine özen gösteriyor. burda amaç yine uluslararası kamuoyunda kürtleri türkler tarafından ezilen, demokratik haklarını kullanmasını engelleyen millet olarak göstermek.
  akp nin demirtaşa kazandıracağı nobel

  3/ barış pınarı harekatının sözde amacı kuzey suriye'deki pkk varlığını yoketmek, kürdistan koridorunu kırmaktı. koridor falan kırılmadı. türkiye'nin kendi yönetimi o kadar kasıtlı diplomasi yanlışları yaptı ki kktc'dekilere kadar bütün dünya türkiye'yi kınadı. akp iktidarda olsun olmasın türkiye, abd'nin kuzey suriye'ye yerleştirdiği pkk'yı oradan çıkarma şansını kendi eliyle terketti. harekatın asıl amacı yine türkiye'yi saldırgan, kürtleri mağdur göstermekti, öyle de oldu.

  bonus: daha yılı dolmadı, aralık 2019'du. tayyip beyin kelimesi kelimesine "türkiye'den kalkmışlardır teröriste ödül vermişlerdir" diye açıklaması var. türk vatandaşı olup da nobel alan 2 kişi var (pamuk, sancar), tayyip bey'in ikisine de telefon açıp kutlamışlığı var. kimmiş o türkiye'den ödül alan terörist tayyip bey? orda olmuşu değil olacağı ağzından kaçırdınız herhalde.
  akp nin demirtaşa kazandıracağı nobel
  3 -3 ... ben de yazdim
 • ibb isttelkom yönetim kurulu

  1.
  isttelkom aş, ibb'nin bir iştirak şirketi. görevleri kendi web sitelerine göre görevleri "bilgi teknolojileri ve elektronik haberleşme alanındaki ihtiyaçları karşılamak ve telekomünikasyon altyapı sorunları çözümlerine katkıda bulunmak" imiş.

  fakat ben yeni ibb'nın yönetim kuruluna atamakta olduğu kişilerde o donanımı göremedim. böyle hani ne derler biraz "chp istanbul teşkilatının arpalığı" gibi olmuş. hatta kişilerde bir ortak özellik daha görüyorum da, o da bana kalsın.
  ibb isttelkom yönetim kurulu
  ibb isttelkom yönetim kurulu
  ibb isttelkom yönetim kurulu

  üyeleri cımbızla seçmedim. medyada çıkanlar şu üçü, başka kimse yok. keşke tüm yönetim kurulu üyeleri kurumun kendi web sitesinin organizasyon şeması sayfasında yazsaymış da hepsi incelenebilseymiş. yönetim kurulu üyeleri orada neden yazmaz? orada yazmayacak da nerede yazacak?
  https://isttelkom.istanbu...umsal/organizasyonsemasi/
  1 ... ben de yazdim
 • ayasofya nın beklendiği kadar ilgi görmemesi

  1.
  çubuğu sallayan: tayyip
  sarı tüy: tayyibin cami-başörtüsü muhabbeti
  kedi: türk milleti
  ayasofya nın beklendiği kadar ilgi görmemesi
  ... ben de yazdim
 • imamoğlunun yaptığı iki icraat

  1.
  https://www.youtube.com/watch?v=Vv3JK4AkP-E+
  ... ben de yazdim
 • aktrollerin fatih türbesi dümeni

  1.
  bu ay aktrollerin "imamoğlu fatih türbesine saygısızlık yaptı", ayrıca "durup dururken fatih'in türbesini tekmeledi" (e yuh artık!) şeklinde bir algısına mâruz kalmıştık. aktroller ibb'nin fatih tablosunu satın almasını itibarsızlaştırmak için bu algıyı dün tekrar tekrar servis etmişlerdi.

  burada bir düzeltme yapmak lazım: "tekme attı" şeklinde videonun olduğu yer fatih sultan mehmed türbesi olmadığı ortaya çıkmış. arsız yeşil toplar yine kendilerine yakışanı yapıp yalan algı oluşturmuşlar.

  ahaberin algı haberi ve ilgili video:
  https://www.ahaber.com.tr...abirde-yapabilir-mi-video

  gerçek fatih sultan mehmet türbesi ve kapısı:
  aktrollerin fatih türbesi dümeni

  videonun çekildiği gülbahar hatun türbesi:
  aktrollerin fatih türbesi dümeni
  2 -4 ... ben de yazdim
 • provakatörcülerin genellikle chp li olması

  1.
  (benim açmadığım başlık)
  provakatörcülerin genellikle chp li olması
  2 -1 ... ben de yazdim
 • birleşik perinçek teorisi

  1.
  perinçek mevzusu açılınca "bu da ne biçim adam, hiç bir tutarlı çizgisi yok!" diye geçiştiriyoruz. ama gerçekten öyle mi? aslında adam gayet tutarlı. 50 yıldır hep aynı güç için hizmet ediyor. tehdidin mahiyeti değişince yeni tehdide uyum sağlıyor, o kadar:

  1970'ler - perinçek'in komünist dönemi
  dünyada ve türkiye'de yükselen abd karşıtı sol akımlar var. abd doğal olarak bunları tehdit olarak görüyor. abd, perinçek'i türk solcu gruplarının tam ortasına yerleştiriyor (dev-genç'in başkanı oluyor!). perinçek bu gruplara karşı hem köstebeklik yapıyor, hem bölüyor, hem itibarsızlaştırıyor.
  https://www.youtube.com/watch?v=34gWNglchRs+

  1990'lar - perinçek'in pkk dönemi
  12 eylül darbesiyle abd'nin türkiye'deki sol tehdidi bitmiş oluyor. doğu amca için değişim zamanı. bu dönemde abd'nin önceliği, kuzey ırak'ta kürt devletinin temellerini atmak. bu amaca karşı kendisine karşı en büyük engel türk silahlı kuvvetleri (fetö+akp'nin tsk'yı bitirmesine daha uzun yıllar var). abd perinçek'i tsk'ya karşı çekiç olarak kullanıyor. 2000'e doğru dergisini bastırtıyor, bu dergi yıllarca tsk'ya karşı görülmemiş bir karalama kampanyası yürütebiliyor. tsk'nın pkk karşıtı ırak sınır ötesi operasyonları elden geldiğince engelleniyor.
  birleşik perinçek teorisi

  akp 15 temmuz öncesi - perinçek'in atatürkçü dönemi
  saddam'ın devrilmesiyle abd kuzey ırak'taki kürt devletinin varlığını sağlama almış oluyor. doğu amca için değişim zamanı. artık türkiye'nin patronu, başka bir abd projesi olan akp. ama bu dönemde henüz tayyip devlete ve orduya hakim değil, hâlâ akp'yi indirebilecek bir tehdit durumundalar. abd, bu sefer perinçek'i alıp atatürkçülerin arasına yerleştiriyor (partisinin adını işçi partisinden vatan partisine çeviriyor! isviçre mahkemelerine karşı memleketi kurtarıyor!). bu sefer atatürkçü kesimin ve komutanların arasına sızıp köstebeklik, bölücülük, itibarsızlaştırma operasyonlarını orada yürütüyor.
  birleşik perinçek teorisi

  akp 15 temmuz sonrası - perinçek'in tayyip dönemi
  15 temmuzdan sonra, tayyip devlette ve orduda istediği makama istediğini oturtma imkanı kazanıyor. devlet ve ordu tayyip'e karşı bir tehdit olmaktan çıkıyor. doğu amca için değişim zamanı. artık abd projesi tayyip için tehdit ordu ve devletten değil, tayyip'nun kötü yönetimi sonucu batan ülkeden ve düşen halk desteğinden geliyor. perinçek'in rolü de ona göre güncelleniyor, artık yeni görevi tayyip'nun amigoluğunu yapmak.
  ... ben de yazdim
 • esra elönü bülent arınç kavgası

  1.
  ben de korkuyorum.
  esra elönü bülent arınç kavgası
  5 ... ben de yazdim
 • okulları olan eğitim bakanı

  1.
  seyahat acentası ve kumarhaneli otelleri olan turizm bakanıyla iyi anlaşır. (bkz: vertical integration)
  ... ben de yazdim
 • mermerci olmanın zorlukları

  1.
  scrofa biraderler lojistik imalat turizm gıda ithalat ihracat insan kaynakları danışmanlık komandit şirketi

  mermerci olmanın zorlukları

  (düşüyor mu böyle?)
  1 ... ben de yazdim
 • aktroll mahmut

  1.
  mersinli master aktroll. aktrollükte gelinen son nokta. burdakilerin hepsini üstüste koysan kendisine yetişemezler. burdakiler, kendinizi sorgulayın biraz.
  aktroll mahmut

  (bkz: ekrem imamoğlu na limon kumpası kuruldu yalanı/#43233338)

  aktrol mahmut kendince şöyle bir dümen kurmuş: sabaha akp'yle ilgili bir komplo kuruluyormuş gösteren, inandırıcılığı olmayan bir mizansen video çekip piyasaya veriyor (limon falan aklınızı karıştırmasın. o işin rengi). videoda kendi adını söyletmeyi, kendisini kabak gibi göstermeyi ihmal etmiyor.

  akşamına da "akp masumdur" videosunu piyasaya veriyor. bizzat çektiği birinci videodan dolayı özür mözür dilemiyor. dilemediği gibi bol bol mersin'den imamoğlu icraati eleştiriyor. olayın chp'yle yada chp teşkilatıyla bir bağı zaten yok.

  https://www.sozcu.com.tr/...ah-amacli-cektim-5774185/
  3 -2 ... ben de yazdim
 • un helvasının undan yapılması

  1.
  un helvası undan, pamuk helva pamuktan, ölü helvası cesetten yapılır. bunu herkes bilir.
  4 ... ben de yazdim
 • yeni şeyler getiriyorum