• dipsiz gölün millete bir faydası yok

  8.
  son buzul çağından kalmaymış. 12 bin yıl. çomara 17 yıl dayanabildi.
  5 ... ben de yazdim
 • 5816 nın arkasına sığınan zavallı kemalist

  24.
  kanun teklifi 1950 öncesinde olmamıştır. dp iktidara geldiği yobazların biti kanlanıp atatürk'e saldırma cesareti buldukları, 1 gecede 16 atatürk heykeli tahrip ettikleri için dp çıkarmak zorunda kalmıştır.
  -1 ... ben de yazdim
 • popodan bok düşerken hissedilen duygu

  2.
  çapına ve yoğunluğuna göre değişir.
  1 ... ben de yazdim
 • yurtta sulh cihanda sulh devri bitmiştir

  2.
  süleyman soylu 'yurtta sulh cihanda sulh' lafından bir acziyet anlıyorsa kafasının dışı et onu görüyoruz ama içi de etmiş demek ki. (bu lafı da pek bir senarist yazamaz herhalde)
  10 -3 ... ben de yazdim
 • kurutmaya doyamadığım dipsiz gölümdün

  1.
  son buzul çağından kalmaymış. 12 bin yıldır varmış. çomar-kafaya ancak 17 yıl dayanabildi.
  1 ... ben de yazdim
 • çomarların hükümeti hiç eleştirmemesi

  3.
  eleştirmiyorlar, çünkü hükümetin eleştirilmeye değecek seviyede bir hatası olmadı (devletin kontrolünün olduğu gibi amerikan yapımı bir tarikat yapısına teslim edilmesi, o tarikatın kendi ordumuzla kendimizi bombalaması, 17 yılda can düşmanımız terör örgütünün tek bir başının yakalan(a)maması, üstüne terör örgütünün sınırımız boyunca komşu devlet kurması, doymayan saray/lüks merağının ve ballı köprü/tünel/havaalanı garantilerinin ülke ekonomisini sarsması, 6 milyon ipsiz sapsız/cahil/terörist arabın/afganın ülkeyi işgal etmesi haricinde tabi).
  3 -1 ... ben de yazdim
 • mehdi nin gelmesi

  3.
  yalnız hadislere göre mehdi'den önce deccal'in gelmesi gerekiyor. deccal müslüman görünümlü bir yalancı. şu sayfada deccalle ilgili hadisler bir araya getirilmiş, bazılarını not aldım.

  4- Deccalin karargahı köşk şeklinde bir Hristiyanların manastırıdır.
  6- Deccal bütün ruhu canı ile, her şeyi ile yalancıdır, hakikati farklı suretlere sokup işin içinden çıkılamayacak duruma getirendir.
  7- Deccalin her şeyden çok şikayet eden bir görüntüsü vardır.
  9- Deccalin askerleri kendilerini birşeylerin arkasında gizleyen tipler olacak.
  10- Deccal ve askerleri aşırı iftiracı ve hakikatları çarpıtan kimseler olacak.
  19- Deccal kendine uyanları zengin edecek, uymayanları batıracak.
  24- islam ümmetinden deccale tabi olanlar Kur'an'ı okuyan ama ondan bir şey anlamayan kimseler olacak.

  https://www.takvim.com.tr...l-kimdir-ve-ne-yapacak/20
  4 ... ben de yazdim
 • oylar çalındı yalanının tutmamasının sebebi

  4.
  oylar çalındı yalanının tutmamasının sebebi
  oylar çalındı yalanının tutmamasının sebebi
  2 ... ben de yazdim
 • istanbul seçimlerini cia ve mossad manipüle etti

  2.
  arkadaş tayyip erdoğan'ın şoförü olur (zaten bir çiçek abbas havası sezmişsinizdir). büyük oyunu görmesi normal.

  http://www.hurriyet.com.t...etvekili-secildi-40009575
  4 -1 ... ben de yazdim
 • büyük ortadoğu projesi

  252.
  bir ezberletmişler abd/israil/ingiltere/pkk/hdp/pyd/ypg, sıkıştılar mı buraya tren gibi onu yapıştırıyorlar. evet bir tek ülkeni sen seviyorsun. hem iskandinav ülkelerinin battığına inanacak kadar cahilsin, hem oturduğun yerden küresel odakların oyununu bozacak kadar kurnazsın.

  türk milliyetçisi sabah akşam düşmanın ağzıyla muhalet yapmazmış. asıl pkk/hdp'nin erdoğan'a teşekkür etmesi gerekiyor mu? pkk'ya 2002'de suriye'nin doğusu olduğu gibi size geçecek deselerdi, adamlar inanamazdı götüyle gülerdi. türk milliyetçisinin asıl 2002'deki bu haritayı, 2019'daki bu haritaya çeviren amacı belirsiz adamdan medet ummaması gerekiyor.

  büyük ortadoğu projesi
  büyük ortadoğu projesi

  harita 2002'de öyle miydi? öyleydi. harita 2019'da öyle oldu mu? oldu. 17 yıldır bu ülkeyi koşulsuz şartsız kontrolsüz yöneten hdp mi? hayır. bizim 2002'de beka problemimiz var mıydı? yoktu. şimdi var mı? var. (kendi ve koşulsuz şartsız desteklerim dediği kankası bahçeli diyor)

  şu an kürtlerin suriye'de zaptettiği o fırat'ın doğusundaki bölgede aslında kürtler küçük bir azınlık(tı). tı diyorum, çünkü orda yaşayan arapları davar sürüsü gibi türkiye'ye sürdüler. süper-tayyip orda da hızır gibi yetişti, cahillerine (sen yani, seni kastediyorum) ensar-mensar yeni bir masal uydurdu. arapları koşulsuz şartsız kabul edip kuzey suriye'nin nüfus yapısını (kürtler lehine) bozuverdi. suriyelileri geldikleri yere geri gönderse, ordaki pkk devleti otomatik olarak zaten bitecek. (zaten tam da o yüzden göndermiyor)

  suriye'nin toprak bütünlüğü diye atıp tutuyor. ertesi gün suriye'nin bir bölgesinde üniversiteler kuracağız, şehirler kuracağız diye nutuk atıyor. hani nerde toprak bütünlüğü?

  işte daha bu ay pınar-mınar bir dolaplar çevirdi. hani suriye'de terör koridoru kırılacaktı, ne oldu? o pınar işinin tek sonucu fırat'ın doğusundaki pkk+abd ülkesini kalıcı hale getirmek oldu. bir de türkiye arap birliğinden avrupa birliğine, hatta kuzey kıbrıs'tan filistin'e kürtleri mazlum, kendini haksız ve saldırgan duruma düşürdü.
  6 -2 ... ben de yazdim
 • büyük ortadoğu projesi

  247.
  o ypg dediklerin, ırak'tan suriye'ye **türkiye üzerinden** geçti. o geçiş iznini veren de akp. ne gibi bir tepki verdin?

  erdoğan'ın ypg için "işid sıkıştırmıştı da biz yardım ettik, yoksa suriye'de işleri bitikti. bize dua etsinler" diye konuşması var. ne gibi bir tepki verdin?

  burda bahsettiğin enik sen olmayasın?
  5 -1 ... ben de yazdim
 • türkiye ekonomisinin yüzde 55 ini ibb yönetiyor

  3.
  dur tahmin edeyim: "tüm Türkiye’nin yüzde 55 ekonomisi istanbul’da dönüyor" demiştir. geri kalanı aktrol-yandaş memur gazeteci hayal gücü, artık allah ne verdiyse.

  https://www.uludagsozluk.com/e/42425512/
  1 ... ben de yazdim
 • büyük ortadoğu projesi

  242.
  ---spoiler
  rte döneminde bizzat rte tarafından bozulmuştur.
  ---spoiler

  bu bozulmuş hali mi?
  büyük ortadoğu projesi
  11 -3 ... ben de yazdim
 • 2 bin 500 tl için ekrem imamoğlu nu övmek

  6.
  kendi yaptıkları rezillikleri isim değiştirip yazıyorlar. bu gün sabahtan beri burası da saatlerdir üç tane aktrolün saldırısı altında değil mi? osmanlı torunuymuş da, ekrem parsel parsel istanbul satıyormuş da, pera otel de neler neler olmuş da.

  şu caps gerçek, photoshop falan yok.
  2 bin 500 tl için ekrem imamoğlu nu övmek
  https://odatv.com/kidemli-ak-trol-2407161200.html
  4 -2 ... ben de yazdim
 • 2 bin 500 tl için ekrem imamoğlu nu övmek

  3.
  haa ok, başlık ekşi'den araksa sıkıntı yok, doğrudur o zaman (!)(!) oranın adi bir yalancısı uydurup kaçmış, arkasından 17 sayfa küfür etmişler işte.

  aktrollük yapacam diye artık bunlardan medet umuyorsan, senin pilin bitmiş. ıkınma bu kadar. çık biraz dolaş beynine oksijen girsin.
  3 -2 ... ben de yazdim
 • sireni yanlış çalan öğretmenlerin açığa alınması

  6.
  siren yanlış çaldı diye öğretmenleri açığa alan akp hükümet. mesleği atatürk'e hakaret etmek olan fatih tezcan'ı korumaya alan da akp hükümeti.
  5 ... ben de yazdim
 • cumhuriyetin din düşmanlığı

  19.
  "cumhuriyetin yobaz düşmanlığı", "cumhuriyetin çakal siyasal islamcı düşmanlığı"dır o. 17 yıldır mühür o kesimin ellerinde, tahmin edileceği gibi ülke yine sıçışa geçti.
  1 -1 ... ben de yazdim
 • eyt lilere erken emeklilik isteyen z kuşağı

  1.
  z kuşağı çalışanı "eyt" kafa patlatacağına, yüce reislerinin bir tarafına soktuğu, farkında bile olmadığı "abo" kazığına yoğunlaşsa ya:

  şimdi bu bizim yüce reis, en şaaşalı zamanlarında, 2008 yılında bir "sosyal güvenlik reformu" kanunu çıkardı. burda z kuşağı çalışanımıza bir 5 yıl çalışma şartı daha giydirdi, onu biliyordur zaten. yalnız bir de olayın "aylık bağlanma oranı" (abo) tarafı var.

  bu aylık bağlanma oranı ne biliyor musun z kuşakçım? her yıl ne kadar vergi ödersen, onun belli bir yüzdesi emekli maaşını oluşturuyor. bu bizim yüce reis ne yaptı, "2008 sosyal güvenlik reformu" ile bu abo'yu düşürüp kuşa çevirdi. yani şu an ödenen o kuş gibi emekli maaşları var ya. şanlı z kuşağı, 65-70 yaşına kadar çalışıp "oh be emekli oldum" dediğinde, o kuş gibi emekli maaşlarını bile göremeyeceksin. bunun sebebi de eyt falan değil.

  bir daha ahaber'in "kılışdar var ya kılışdar, seseha'yı batırdı" komedi filmini izlerken bunu hatırlarsın, kim kimi batırdı iyi düşünürsün.
  1 ... ben de yazdim
 • tilkimelih

  3.
  göz bandı da taksaymışsın daha kaliteli bir uyku olurdu.

  tilki dediğin şöyle uyur:
  tilkimelih
  3 ... ben de yazdim
 • seçimi kaybetsek de yokum

  3.
  bu giderse bunun offshore hesaplara zulaladığı dolarlardan ve suriyelilerin gönderilmesiyle sağlayacağımız tasarruftan (bu durdukça o araplar da duracak) o eyt işinin masrafı fazla fazla karşılanır.
  ... ben de yazdim
 • yeni şeyler getiriyorum